Chiński Rok Koguta uwieczniony na monecie z masą perłową

Każdej zimy w Chinach odbywa się najważniejsze dla wszystkich mieszkańców Państwa Środka święto – rozpoczęcie Chińskiego Nowego Roku. 28 stycznia br. Chińczycy hucznie świętowali początek Roku Koguta. Dla upamiętnienia tego wydarzenia powstała wyjątkowa srebrna moneta z masą perłową. Zainteresowanie nią jest tak ogromne, że u każdego z dystrybutorów wyprzedaje się w błyskawicznym tempie. Znaleźć ją można w Skarbnicy Narodowej.

Skarbnica Narodowa

 

Zobacz więcej srebrnych monethttps://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-monety

2017 – Chiński Rok Koguta

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Chiński Nowy Rok jest także Świętem Wiosny. Jest to najważniejsze święto w tradycyjnym kalendarzu chińskim, oryginalnie trwające piętnaście dni i kończące się Świętem Latarni. W Chińskiej Republice Ludowej trzy pierwsze dni nowego roku są dniami wolnymi od pracy. Chińczycy rozpoczynają przygotowania do celebracji już w ostatnim miesiącu starego roku – sprzątają wówczas domy w celu wygnania złych duchów, spożywają tradycyjne potrawy, kupują prezenty dla bliskich i oklejają drzwi wejściowe noworocznymi obrazkami. Zwieńczeniem przygotowań i jednocześnie najważniejszym dniem święta jest Wigilia Nowego Roku. W przeciwieństwie do świata zachodniego, Chińczycy spędzają ten dzień w domu, w gronie rodzinnym. Wręczają sobie nawzajem prezenty, jedzą kolację złożoną z tradycyjnych potraw, następnie wspólnie podziwiają pokazy sztucznych ogni. W dzień Nowego Roku za to świętują hucznie na ulicach – odbywają się wówczas tańce lwów, noworoczne korowody ze smokami i pokazy fajerwerków.

Zimą 2017 roku rozpoczął się Rok Ognistego Koguta. Kogut w chińskim horoskopie symbolizuje moc, energię i wyrazistość. Osobom urodzonym pod jego znakiem przypisuje się szczerość, ambicję i punktualność. Charakterystyczna dla nich ma być także skłonność do strojenia się i niecierpliwość. Specjaliści od chińskich horoskopów przewidują, że w tym roku urodzi się wiele dzieci, ponieważ kogut uchodzi za symbol płodności.

Skarbnica Narodowa

 

Zobacz więcej srebrnych monethttps://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-monety

Srebrna moneta na Chiński Nowy Rok

Srebrna moneta z wizerunkiem koguta w pełni oddaje cechy przypisywane temu zwierzęciu. Ozdobiono ją masą perłową o czerwonej barwie, symbolizującej płomień. Monetę wybito aż w 5 uncjach czystego srebra próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej. Na całym świecie zostało wyemitowanych zaledwie 888 egzemplarzy tej srebrnej monety, co sprawia, że numizmat jest ogromnie pożądany przez kolekcjonerów. U wszystkich dystrybutorów srebrna moneta sprzedawała się w błyskawicznym tempie. Do każdego egzemplarza dostępnego w Skarbnicy Narodowej dołączone jest wyjątkowe pudełko kolekcjonerskie oraz Certyfikat Autentyczności.

*****

Skarbnica Narodowa w mediach społecznościowych – kliknij i dowiedz się więcej:

1436967768_facebook_circle_color1436967784_google_circle_color1436967776_twitter_circle_color1443625035_Pinterstt