Papież, który zmienił świat

Zbliżająca się data 27 kwietnia wywołuje wiele pozytywnych emocji. Wzruszenie i ogromna radość towarzyszą wszystkim Polakom oczekującym na kanonizacje Jana Pawła II. Ten Wielki Człowiek poruszył dogłębnie swój naród i obywateli całego świata.

Początek pontyfikatu Jana Pawła II stał się dla Polski kamieniem węgielnym, dającym impuls do walki o niezależność i lepsze warunki życia. Dał nam nadzieję, że możemy coś zmienić. Sam fakt, że Polak był papieżem nie poruszał tak mocno, jak Jego osobowość i to, co zostawił nam w spadku. Jan

Paweł II mimo pełnionej przez siebie funkcji głowy Kościoła katolickiego pozostał tym samym człowiekiem, którym był Karol Wojtyła – uśmiechniętym, wrażliwym i pełnym poczucia humoru.

Był wzorem nie tylko dla wierzących, stąd 27 kwietnia 2014 staje się ważną datą dla całego świata. Kanonizacja papieża to doniosłe wydarzenie, o którym następne pokolenia będą czytać w podręcznikach do historii. Dla upamiętnienia tej niezwykłej historii Skarbnica Narodowa oferuje limitowaną kolekcję numizmatyczną „Jan Paweł II – Człowiek, który zmienił świat”. Dla kolekcjonerów dostępnych jest jedynie 10 000 kompletnych kolekcji.

https://www.skarbnicanarodowa.pl/janpawelswiety