Niezwykła pamiątka z okazji kanonizacji papieża

Medal z wizerunkiem Jana Pawła II wykonany z najczystszego srebra, uszlachetniony 24-karatowym złotem to szczególny numizmat, który będzie trwałym śladem jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego narodu – kanonizacji Papieża Polaka.


Medal został wyemitowany w 25 tysiącach egzemplarzy na całym świecie z wykorzystaniem precyzyjnej techniki mennicznej – stempla lustrzanego. Jakość kruszców oraz dbałość o szczegóły gwarantuje Certyfikat Autentyczności.

Rdzeń wykonany jest ze srebra o najwyższej możliwej próbie 999,99/1000. Dodatkową wartością kolekcjonerską jest pierścień z miedzioniklu platerowany czystym, 24-karatowym złotem po obu stronach pamiątkowego medalu. Złoty okrąg otaczający papieskie popiersie ma również znaczenie symboliczne – aureola odzwierciedla pragnienia wszystkich Polaków, niecierpliwie oczekujących na zbliżającą się kanonizację. Druga strona medalu stanowi bezpośrednie nawiązanie do herbu papieskiego.

Zbliżający się dzień kanonizacji – 27 kwietnia 2014 roku rozbudza w nas wszystkich poczucie dumy narodowej i wielkiej tęsknoty za Papieżem Polakiem. Srebrno-złoty medal to nie tylko wysokiej jakości numizmat, ale przede wszystkim sentymentalny ukłon w kierunku postaci Jana Pawła II.

https://www.skarbnicanarodowa.pl/jp2swiety