Wyjątkowy zestaw upamiętniający bohatera narodowego

Polska, podobnie jak inne narody i państwa, może się poszczycić bogatą i niepowtarzalną historią. Śledzenie chwil zwycięstwa i upadku od początków polskiej państwowości aż do współczesności jest niezwykłą przygodą. Fascynujące są nie tylko wydarzenia historyczne, ale też zachodzące procesy i sylwetki narodowych bohaterów. Jedną z ciekawszych kart polskiej historii zapisał Marszałek Józef Piłsudski.

Wódź narodu – Józef Piłsudski

O jednym z największych Polaków – Józefie Piłsudskim mówi się ostatnio dużo, w kontekście setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przypomnijmy, że Józef Piłsudski był polskim politykiem, wojskowym oraz przywódcą państwa. Nasz bohater wyrastał w patriotycznej atmosferze jako syn jednego z uczestników Powstania Styczniowego. Jako młody człowiek rozpoczął studia medyczne na uniwersytecie w Charkowie, które wkrótce porzucił. Następnie został na pięć lat zesłany na Syberię. Zaangażował się w działania Polskiej Partii Socjalistycznej, redagował nielegalne pismo „Robotnik” i podjął nieudaną próbę wzniecenia powstania narodowego na obszarze zaboru rosyjskiego tuż na początku I wojny światowej. Wojnę spędził jako Komendant Polskiej Organizacji Wojskowej, a pod jej koniec został aresztowany i osadzony w niemieckiej twierdzy w Magdeburgu. Uwolniony pod koniec 1918 roku wrócił do Warszawy i objął stanowisko Naczelnika Państwa. Działania Józefa Piłsudskiego jako zwierzchnika sił zbrojnych w czasie wojny polsko-bolszewickiej, przesądziły o zwycięstwie w bitwie warszawskiej. Marszałek zorganizował i przeprowadził wojskowy zamach stanu w 1926 roku, dzięki czemu przejął realną władzę w kraju, odcisnął się mocno na kartach polskiej historii.

Polska numizmatyka a Józef Piłsudski

Z szacunku i podziwu dla jednego z największych Polaków walczących o wolną ojczyznę, powstają obecnie niezwykle piękne monety kolekcjonerskie. Doceniają je nie tylko osoby zajmują się numizmatyką, ale też miłośnicy polskiej historii. Unikalny zestaw srebrnych monet i znaczków II RP to wyjątkowa propozycja dla osób, które interesują się życiem i działalnością Józefa Piłsudskiego. Historyczne znaczki okolicznościowe, kopia przekazania władzy Piłsudskiemu z 1918 r. oraz trzy srebrne monety o nominałach 2, 5 i 10zł tworzą wyjątkowy zestaw. Oryginalne srebrne monety zostały wyemitowane w latach 1934-1939. Historyczne znaczki zostały z kolei wyemitowane w II RP z okazji dwudziestej rocznicy utworzenia Legionów Polskich. Złote i srebrne medale, złote monety, ani inne pamiątki, tak wspaniale nie uhonorują Marszałka Józefa Piłsudskiego, jak ten wyjątkowy zestaw srebrnych monet i znaczków II RP.

Atutem zestawu jest to, że jest on pięknie oprawiony w elegancką ramkę, dzięki czemu całość prezentuje się niezwykle widowiskowo. A ponadto zestaw jest limitowany, co podwyższa jego prestiż i sprawia, że może go posiadać bardzo niewielkie grono kolekcjonerów.