Moneta z wizerunkiem Cezara we współczesnej emisji

Denar Juliusza Cezara to moneta bita za panowania tego legendarnego wodza, ponad 2000 lat temu. Obecnie kolekcjonerzy mają niebywałą okazję do pozyskania repliki tej monety, która jednocześnie jest współczesnym środkiem płatniczym. Z myślą o miłośnikach historii antycznej Skarbnica Narodowa udostępnia tę monetę w swojej kolekcji.

 

Antyczny denar został odwzorowany na monecie wykonanej z 24-karatowego złota. Zdobi ją portret wybitnego stratega i legendarnego władcy Rzymu – Juliusza Cezara. Wizerunkowi towarzyszy napis: CAESAR IM PM (Caesar Imperator, Pontifex Maximus). Wyjątkowy charakter tej repliki podkreśla stan menniczy, oddający antyczny styl oryginalnej monety.

Cezar Skarbnica Narodowa

Gajusz Juliusz Cezar przeszedł do historii głównie jako wybitny polityk, mąż stanu i jeden z największych dowódców wojskowych w dziejach świata. Był także pisarzem, pozostawił po sobie m.in. „Wojnę galijską” i „O wojnie domowej”.

Denar Juliusz Cezara otwiera kolekcję Skarbnicy Narodowej, gromadzącą repliki historycznych monet, bitych za czasów starożytnego Rzymu. Za sprawą tej serii w zbiorach kolekcjonerów mogą znaleźć się pozycje, których oryginały zachowały się w pojedynczych egzemplarzach, na aukcjach osiągają astronomiczne kwoty, przez co są niemal nieosiągalne.

*****

Skarbnica Narodowa w mediach społecznościowych – kliknij i dowiedz się więcej:

1436967768_facebook_circle_color1436967784_google_circle_color1436967776_twitter_circle_color1443625035_Pinterstt