ROK KOZY NA SREBRNEJ MONECIE

Chiński rok, tym razem będzie rokiem kozy i zgodnie z kalendarzem księżycowym rozpocznie się już 19 lutego. W związku z tym wydarzeniem wybite zostały unikatowe, ściśle limitowane monety kolekcjonerskie, które wykonano z połączenia wyjątkowych materiałów: srebra oraz masy perłowej.


Moneta wyemitowana z okazji rozpoczęcia tego wyjątkowego roku, wybita jest z pięciu uncji czystego srebra (próba 999/1000) w najwyższej jakości menniczej zwanej stemplem lustrzanym. Na awersie tego 25 dolarowego okazu znajduje się profil królowej Elżbiety II. Rewers monety przedstawia zaś wizerunek głowy kozy. Został on uwieczniony w prawdziwej masie perłowej, dzięki czemu otoczony srebrem prezentuje się imponująco. Dodatkowo monetę umieszczono w akrylowej ramie, co umożliwia efektowną prezentację.

Seria monet zdobionych masą perłową w różnych kolorach została zapoczątkowana w 2012 roku i od tego czasu każda z pozycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.  Aktualnie emitowana moneta będzie więc nie lada okazją dla kolekcjonerów, zwłaszcza, że jej światowa limitacja została ustalona na zaledwie 888 sztuk!

Koza w chińskiej astrologii reprezentuje energię Yin, czyli symbol pokoju, harmonijnego współistnienia i wyciszenia. Taki jest właśnie nadrzędny nastrój rozpoczynającego się 19 lutego roku. Koza według chińskiej astrologii jest cnotliwa, uczciwa i łatwo przystaje na kompromisy, co nie oznacza jednak, że jest uległa. Ponadto znak ten  uznawany jest za kreatywny, więc każdy aktywny i pomysłowy człowiek może, zgodnie z przesądami, liczyć na pomyślny los. Moneta z perłową kozą, może stanowić doskonały amulet na nadchodzący chiński rok.