Nowozelandzki hobbit

Czy widzieliście już najnowszy obraz Petera Jacksona „Hobbit: Niezwykła podróż”? Bilbo Baggins wyrusza w nim z 13 krasnoludami, aby zmierzyć się ze smokiem Smaugiem, który zgarnął krasnoludzkie złoto.

Dzięki Skarbnicy Narodowej macie możliwość zdobycia wyjątkowej nowozelandzkiej srebrnej 1 dolarowej monety z wizerunkiem głównego bohatera „Hobbita” wybitej specjalnie z okazji premiery filmu. Na jej awersie w platerowanym złotem otoku znajduje się napis Middle-Earth New Zealand (Śródziemie Nowa Zelandia) wyryty także w języku krasnoludzkim.

Do numizmatu dołączony jest ponadto zestaw 6 znaczków pocztowych poświęconych niezwykłym przygodom bohaterów powieści Tolkiena. Ich pierwsza emisja została wyprzedana u emitenta jeszcze przed światową premierą filmu. W ofercie Skarbnicy Narodowej dostępnych jest 200 takich kolekcjonerskich zestawów.

http://www.skarbnicanarodowa.pl/nowosci/moneta-bilbo-baggins-i-6-znaczkow-pocztowych

„Hobbit” podobnie jak wcześniej „Władca Pierścieni” rozsławił piękno przyrody Nowej Zelandii, gdzie były kręcone zdjęcia do filmów. Nic dziwnego, że kraj ten jako pierwszy na Świecie zdecydował się na umieszczenie na swoich monetach wizerunki bohaterów powieści Tolkiena. Trzeba przyznać, że monety są piękne i zapewne każdy kolekcjoner chciałby je mieć.