Czy warto dawać medale i monety na prezent

Często wybór prezentu dla bliskiej osoby bywa problematyczny – chcemy wybrać coś oryginalnego i nietuzinkowego, a nie kolejną przydatną rzecz zgodną z jej zainteresowaniami. W takiej sytuacji naszą uwagę mogą zwrócić monety i medale okolicznościowe, jednak czy będą one dobrym prezentem?

Moneta dla pasjonata

Bardzo często pomysł obdarowania monetą przychodzi nam do głowy, gdy wiemy, że osoba której chcemy sprawić prezenty jest ich zapalonym zbieraczem. W takiej sytuacji moneta wydaje nam się prezentem wręcz doskonałym! Jednak czy naprawdę tak jest? I tak, i nie. Może się zdarzyć, że podarunek będzie dokładnie taki, jak jeden z posiadanych już przez nią numizmatów. Chcąc obdarować taką osobę powinniśmy wybierać monety i medale z najnowszych kolekcji lub dyskretnie podpytać jaką monetę chciałaby pozyskać do swojej kolekcji.

Prezent dla dziecka

Monety i medale raczej nie są oczywistymi prezentami dla malucha, jednak warto je rozważyć przy wyborze prezentów – szczególnie na takie okazje jak chrzciny czy pierwsze urodziny.  Jest to bowiem wyjątkowo trwała rzecz, która może być wspaniałą pamiątką tego wydarzenia w przyszłości.  W przypadku chrzcin można wybrać monety lub medale z motywami religijnymi, których jest w tej chwili dużo na rynku. Odpowiednio przechowywane numizmaty nie niszczą się, a to oznacza, że nasz prezent może być z dzieckiem przez całe życie– na tym polega jego wyjątkowość.

Inspiracja i nowe hobby

Jeżeli jesteśmy zafascynowani numizmatyką i chcielibyśmy zarazić osobę obdarowywaną naszą pasją albo chcemy komuś pomóc znaleźć nowe hobby, śmiało możemy zdecydować się na zakup monety lub medalu na prezent. Warto jednak dobrze przemyśleć swój wybór – w takiej sytuacji bowiem najlepiej się sprawdzą numizmaty dopasowane do obdarowywanej osoby. Znak zodiaku, reprodukcja jej ulubionego dzieła sztuki na monecie, a może kamień który wyjątkowo lubi. Ważne żeby trafić w gusta i rzeczywiście zafascynować obdarowanego. W przeciwnym razie raczej nie zacznie on interesować się numizmatyką.

Gdzie kupić?

Jeżeli zdecydujemy się na podarowanie numizmatu w ramach prezentu, powinniśmy kupić go z zaufanego źródła. Najłatwiej jest to zrobić za pośrednictwem sklepu internetowego, gdzie mamy największy wybór i możemy określić dokładnie parametry oraz widełki cenowe w których chcemy się zmieścić z zakupem. Warto zapoznać się z ofertą Skarbnicy Narodowej. Dzięki temu, że kupimy monetę z zaufanego źródła mamy  pewność, że jest autentyczna, a informacje o kruszcach z których została wykonana są w stu procentach pewne.

Czy numizmaty sprawdzają się w roli prezentu?

Jeżeli obdarowywana osoba nie jest negatywnie nastawiona do nowych rzeczy, nie dała nam bezpośredniej sugestii z jakiego prezentu ucieszy się najbardziej oraz wiemy, że wybierzemy numizmat dopasowany do sytuacji i tej osoby – śmiało możemy go podarować.

Dlaczego numizmaty tak dobrze spełnią się w roli prezentu? Odpowiednio przechowywane, przetrwają długie lata. Nie tracą na wartości, nie niszczą się. Będą trwałą pamiątką, która zawsze będzie przypominała o darczyńcy.