Kanonizacja Jana Pawła II na kilogramowym srebrnym medalu

Jedno z największych wydarzeń w historii Polski – kanonizacja Jana Pawła II zostało w szczególny sposób uhonorowane na wyjątkowym medalu. Jednokilogramowy numizmat wydany przez Skarbnicę Narodową wyróżnia się nie tylko wagą i 10 centymetrową średnicą, ale także wyjątkowym motywem emisji, która została zaprojektowana przez jednego z najbardziej cenionych projektantów monet i medali w Polsce.Na awersie medalu znajduje się popiersie pierwszego Papieża-Polaka w geście błogosławieństwa a nad Jego głową symboliczna aureola świętości. Z kolei rewers przedstawia herb papieski Jana Pawła II. Tak piękne przedstawienie postaci Jana Pawła II sprawia, że medal ma szczególną wartość pamiątkową.

Pamięć o Janie Pawle II jest wciąż żywa w sercach milionów Polaków i inspiruje ich do działania. Już za życia Nasz Papież przez wielu został uznany za Świętego. Kanonizacja pod koniec kwietnia 2014 będzie oficjalnym potwierdzeniem tego faktu przez Kościół.

Co ciekawe sam Jan Paweł II przykładał ogromną wagę do świętości. Podczas jego Pontyfikatu nastąpił nadzwyczajny wzrost ilości świętych i błogosławionych: nasz papież beatyfikował 1329 sług Bożych i kanonizował 473 błogosławionych. Wszystkich razem: 1802. Ci Święci i Błogosławieni wywodzili się z najróżniejszych krajów wszystkich kontynentów. Byli wśród nich również przedstawiciele różnych zawodów i grup społecznych. Papież często przypominał nam, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. W tych szczególnych dniach warto przypominać naukę naszego Wielkiego Rodaka.