Jakie eventy związane z numizmatyką czekają nas w 2020? Przegląd ciekawych wydarzeń w kraju i za granicą

2020 rok przyniesie fanom numizmatyki wiele okazji do tego, aby pogłębić swoją pasję, wymienić się doświadczeniami z innymi miłośnikami monet i medali, a także odkryć wyjątkowe artefakty. Jeśli należysz do tego grona, zobacz, w jakich eventach numizmatycznych warto wziąć udział na przestrzeni najbliższych miesięcy.

48th New York International Numismatic Convention (NYINC)

Ten rok zaczyna się wyjątkowo spektakularnie – od czterdziestej ósmej Międzynarodowej Konwencji Numizmatycznej w Nowym Jorku. Odbędzie się już między 10 a 20 stycznia. Może jeszcze warto się tam wybrać – zwłaszcza, że po zniesieniu wiz do USA podróż jest znacznie łatwiejsza do zorganizowania? NYINC jest uznawana za największy na świecie event numizmatyczny. Na uczestników w nowojorskim hotelu Grand Hyat czeka wyjątkowo bogaty program – aukcje, na których będzie można nabyć unikatowe numizmaty od aż 115 prestiżowych sprzedawców z całego świata, wykłady ekspertów (adresowane również do młodych fanów numizmatyki) i ciekawe wystawy. To jedno z tych miejsc, w których warto być!

World Money Fair – Berlin 2020

Targi startują 31 stycznia 2020 r. W ciągu 3 dni będą miały miejsce ważne wydarzenia, w tym premiery edycji monet specjalnych i okolicznościowych, liczne losowania nagród i inne atrakcje. Wydarzenie to jest idealną okazją, aby zwiększyć swoją wiedzę na temat historii monet i obejrzeć stare i nowe monety z różnych krajów. Współorganizatorem targów jest Samlerhuset Group, którego częścią jest polska Skarbnica Narodowa.

9th Toulouse – Aucamville Numismatic Fair

Numisexpo we francuskim Aucamville pod Tuluzą odbędzie się już 21 marca 2020 roku, i to po raz dziewiąty. Podczas tych targów branżowych można spotkać wystawców z całego świata – głównie działających w branży monet, ale i innych cennych artefaktów. Jest organizowana przez francuskie stowarzyszenie numizmatyków – Association Numismatique du Grand Sud Ouest.

Tokyo International Coin Convention – TICC 2020

Nie masz jeszcze planów na tegoroczną majówkę? Zaplanuj zatem wyjazd do Japonii na TICC 2020, które odbędzie się między 2 a 4 maja w hotelu Royal Park w Tokio. Będzie to doskonała okazja nie tylko na zapoznanie się z numizmatami z Azji, ale i uczestnictwo w atrakcyjnych aukcjach, które pozwolą na nabycie unikatowych okazów do kolekcji oraz wysłuchanie intrygujących wykładów ekspertów.

W oczekiwaniu na XVI Międzynarodowy Kongres Numizmatyczny w Warszawie…

W Polsce w tym roku również czeka nas wiele intrygujących eventów numizmatycznych, jednak – trzeba przyznać – wszystkie bledną w porównaniu z wydarzeniem, które odbędzie się w 2021. W dniach 14-24 września 2021 w Warszawie będzie mieć miejsce XVI Międzynarodowy Kongres Numizmatyczny – już teraz wyczekiwany z niecierpliwością przez pasjonatów tej dziedziny z Polski i krajów sąsiadujących. Jego organizatorem, pod patronatem International Numismatic Council, jest Uniwersytet Warszawski, a udział w wydarzeniu potwierdzają kolejni międzynarodowi eksperci: numizmatycy, historycy, muzealnicy i kuratorzy kolekcji monet. Warto wspomnieć, że jednym ze sponsorów wydarzenia jest Samlerhuset Group.

Do 31 stycznia 2020 roku trwają zgłoszenia do konkursu na medal XVI Międzynarodowego Kongresu Numizmatycznego ogłoszonego przez Polskie Towarzystwo Numizmatyczne. Twórca zwycięskiego projektu zostanie wyłoniony do końca maja 2020 roku, a nagroda wynosi 11 tys. zł.

Sprawdź również:
https://www.skarbnicanarodowa.pl/zloto/zlote-monety
https://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-monety
https://www.skarbnicanarodowa.pl/inne-metale/monety
https://www.skarbnicanarodowa.pl/polska-numizmatyka